Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Tygodniowy Przegląd Artykułów

Na dzisiaj przygotowałem min.:

Zapraszam do czytania

1. Przewodnik po językach programowania na PHPEverywhere:

Jest to obszerny przewodnik na temat różnic i podobieństw między PHP, JScript/JavaScript i VBScript. Znajdziemy również porównanie PHP i ASP. Większość miejsca zajmują duże tabelki mające na celu obrazowe pokazanie różnic. Znajdziemy tu bardzo wiele informacji: od prostych do tych troche bardzie skomplikowanych. Tak więc w pierwszej części znajdziemy podstawowe zestawienie języków, w drugiej funkcje i obiekty, natomiast w trzeciej znajdziemy obiekty ASP i ich odpowiedniki PHP.

2. 5 nowych tutoriali na Codewalkers.com:

3. "DevShed: SimpleXML" ( "SimpleXML " - EN)

Na stronie DevShed.com pojawił sie nowy artykuł traktujący o nowości w PHP5 - SimpleXML'u. Na początku autor przedstawia prostą sytuację: pobranie danych z bazy danych i dodanie ich do struktury XML'a. Tworzy funkcje, które mu pomogą w wykonaniu tego planu. Następnie tworzy klasę, która pokazuje możliwości SimpleXML'a.

Jak po nazwie artykułu można wywnioskować chodzi tu o system wykorzystywany przez ratowników. Tą potężną aplikacją jest używany przez kanadyjskie służby pogotowia powietrznego (Civil Air Search and Rescue Association (CASARA). Pozwala ona na szybką wspołpracę między drużynami ratującymi.

5. "Parsowanie URLi" - PL)

Na stronie serwisu WebInside.pl pojawił sie ciekawy artykuł. Pokazuje on dwa sposoby na eleganckie url'e. Czyli zamiast: http://www.strona.pl/index.php?id=news&do=pokaz&ktory=6, np. tak: http://www.strona.pl/news/pokaz/6. Wszytsko oparte jest o dwa pliki, a mianowicie .htaccess i httpd.conf.

Prosimy się również zapoznać się z artykułem "Przyjazne URLe" napisanym przez Grzegorza 'scanner' Tlołka i zamieszczonym na naszej stronie.

Inne teksty warte przeczytania:

Informacje na podobny temat:
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2022 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System