Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Narzędzia

Komponent eZ Template
Kuba (siemakuba) Łopusiński
Sobota 20 Styczeń 2007

Niniejszy artykuł opisuje system szablonów zawarty w wersji 1.1 eZ components. Opiera się on na analizie prostej aplikacji, która wykorzystując system szablonów, wysyła zapytanie do wyszukiwarki Google o podane słowo kluczowe a następnie sprawdza pozycję zdefiniowanej witryny w zwróconych wynikach. Mimo że nie zamierzam opisywać całej aplikacji (która używa też komponentu eZ PersistentObject i kilku innych klas), opisanie wykorzystanego w niej systemu obsługi szablonów powinno dać dobry przykład użycia komponentu eZ Template.

Manipulacje grafiką za pomocą eZ components
Michał (Ja_Szczur) Zięba
Poniedziałek 11 Grudzień 2006

eZ components zaprojektowano po to, by ułatwić budowanie aplikacji za pomocą PHP 5.1. Dla przykładu, ułatwia on życie developerom, na co dzień zajmującym się manipulowaniem grafiką na potrzeby www. Dzięki eZc analizować można informacje zawarte w EXIF, skalować grafikę, czy dodawać do niej efekty wizualne. Przykłady podane w tym artykule oparte zostały na eZc w wersji release candidate 1 (rc1).

Wprowadzenie do eZ components
Tomasz (Slump) Szczupliński
Piątek 24 Listopad 2006

Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić informacje o używaniu eZ components w aplikacjach PHP w wersji 5. Komponenty te są zorientowanymi obiektowo blokami przyspieszającymi proces pisania aplikacji bazujących na PHP 5.

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System