Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

PHP

Generowanie grafiki w PHP
Paweł (pawkow) Kowalewski
Sobota 18 Kwiecień 2009

Język PHP sam w sobie nie pozwala na tworzenie czy manipulowanie grafiką, służą do tego specjalne biblioteki dostarczające zestaw odpowiednich funkcji. Najpopularniejsze z nich to GD i ImageMagick, przy czym ta pierwsza jest częściej dostępna i bardziej popularna, przez co w sieci na jej temat znaleźć można więcej materiałów. Nie są to oczywiście argumenty przemawiające za korzystaniem wyłącznie z tego rozwiązania, w tym artykule jednak skupimy się właśnie na GD i funkcjach przez nią dostarczanych. Zacznijmy może od krótkiego przedstawienia biblioteki - poniższy opis to definicja GD przedstawiana na Wikipedii:

I to w zasadzie tyle, jeżeli kogoś interesuje krótka historia biblioteki zachęcam do zapoznania się z jej anglojęzycznym opisem.

Refaktoryzacja kodu i wzorce projektowe
Damian (Tuner) Tylczyński
Czwartek 09 Kwiecień 2009
  • dokumentowania,
  • czytelności,
  • i przede wszystkim utrzymywania kodu.
Programowanie obiektowe dla początkujacych
Marcin (tiraeth) Chwedziak
Czwartek 09 Kwiecień 2009

Wraz ze wprowadzeniem PHP w wersji piątej do ogólnoświatowego "obiegu", możliwość wykorzystania wszystkich cech i zalet programowania obiektowego wzrosła do prawie 100%. Jednakże w tym samym momencie nie wzrosły umiejętności koderów i w większości przypadków nadal programują oni strukturalnie. W artykule tym postaram się przybliżyć OOP (ang. object-oriented programming) i podać, prawie jak na tacy, podstawy oraz dobre nawyki. Jednym słowem - zachęcić Was do przejścia na "obiektówkę".

Podstawy
Biblioteki
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System