Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Biblioteki

Generowanie grafiki w PHP
Paweł (pawkow) Kowalewski
Sobota 18 Kwiecień 2009

Język PHP sam w sobie nie pozwala na tworzenie czy manipulowanie grafiką, służą do tego specjalne biblioteki dostarczające zestaw odpowiednich funkcji. Najpopularniejsze z nich to GD i ImageMagick, przy czym ta pierwsza jest częściej dostępna i bardziej popularna, przez co w sieci na jej temat znaleźć można więcej materiałów. Nie są to oczywiście argumenty przemawiające za korzystaniem wyłącznie z tego rozwiązania, w tym artykule jednak skupimy się właśnie na GD i funkcjach przez nią dostarczanych. Zacznijmy może od krótkiego przedstawienia biblioteki - poniższy opis to definicja GD przedstawiana na Wikipedii:

I to w zasadzie tyle, jeżeli kogoś interesuje krótka historia biblioteki zachęcam do zapoznania się z jej anglojęzycznym opisem.

cURL cz. 3: Zaawansowane funkcje
Paweł (Ludvik) Ledwoń
Środa 19 Wrzesień 2007

To już ostatnia część z serii artykułów poświęconych rozszerzeniu cURL. W pierwszych dwóch zapoznaliśmy się z podstawami interfejsu easy oraz wykorzystaniem protokołów HTTP i FTP. Tym razem poszerzymy naszą wiedzę o wywołania funkcji zwrotnych, znajomość interfejsu multi i korzyści wynikające z korzystania z niego. Żeby nie umrzeć z nudów, stworzymy całkiem przydatny skrypt - prosty czytnik RSS.

cURL cz. 2: Protokół FTP
Paweł (Ludvik) Ledwoń
Środa 20 Czerwiec 2007

W poprzedniej części artykułu przedstawiony został podstawowy interfejs rozszerzenia cURL na przykładzie protokołu HTTP. Oczywiście możliwości tej biblioteki są znacznie większe, o czym przekonasz się w kolejnym tekście z serii artykułów o Client URL Library. Zajmijmy się więc FTP ? protokołem transferu danych. Zapraszam również do przeczytania pierwszej części, w której omówione zostały podstawy korzystania z tytułowego rozszerzenia.

Biblioteki
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System