Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Serwery

Serwer IIS + PHP
Mateusz (Mateo) Boguś
Piątek 03 Marzec 2006

Korzystając z systemów rodziny Windows, czasem zauważamy przeróżne aplikacje i usługi, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Okazuje się, że w zarówno Windowsowi XP jak i rodzinie Server zaimplementowano usługę IIS. Być może nigdy nie zastanawialiście się, cóż to za tajemniczy skrót. Otóż są to Internetowe Usługi Informacyjne (ang. Internet Information Services), a w przełożeniu na 'nasze' - serwer WWW Microsoft'u. W tym artykule postaram się Wam przybliżyć obsługę i konfigurację zarówno IIS, jak współpracującego z nim PHP.

OmniHttpd Professional v2.10
Kamil (kliszaq) Kliczbor
Poniedziałek 21 Marzec 2005

OmniHttpd jest jednym z wielu serwerów, które obsługują m.in. php. Jest on niestety wydawany tylko na platformę windows, dzięki czemu jednak jest bardzo prosty w obłudze i konfiguracji.

PostgreSQL - Instalacja i podstawowa konfiguracja
Adam (Jabol) Więckowski
Niedziela 21 Marzec 2004

PostgreSQL to świetna baza danych oparta na języku SQL. Jest ona bardzo dobrą alternatywą w stosunku do MySQL, dlatego też w tym artykule chciałbym przedstawić jej instalację i podstawową konfigurację tej bazy na Linuxie.

Serwery
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System