Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Michał (Ja_Szczur) Zięba
Reklama

Reklama

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:

Zrozumieć obiekt RegExp w JavaScript

Czy musisz dopasować i zamienić jakiś wzór na stronie www? Nie potrzebujesz wcale PHP ani Perla - całą pracę równie dobrze może wykonać JavaScript! W tym artykule zobaczymy jak to zrobić za pomocą obiektu RegExp i jego metod. Jestem pewien, że po przeczytaniu tego tutoriala spojrzysz na JavaScript z innej strony. Tego języka nie wymyślono tylko po to, aby móc wykrywać przeglądarkę czy podmieniać obrazki tła w przyciskach menu. Zawiera on również kilka potężnych narzędzi, które pomogą Ci wykonać operacje porównywania wzorców po stronie przeglądarki szybko i efektywnie.

Prawdziwy świat

Większość "Prawdziwych programistów" traktuje JavaScript niczym biednego krewnego ze wsi - przydatnego w pewnych sytuacjach, ale bez którego można się bezproblemowo obejść. No, bo "Prawdziwy programista" nie zajmuje się językiem, którego główną funkcją jest podmiana tła pod obrazkiem menu albo kreślenie linii podążających za poruszającym się kursorem. "Prawdziwi programiści" mają ważniejsze rzeczy do roboty.

Więc jeśli jesteś "Prawdziwym programistą", lepiej przygotuj się na niespodziankę - JavaScript co prawda może działać jedynie po stronie przeglądarki, ale na tym polu jest bezsprzecznie królem. ?aden inny język nie jest tak prosty do przyswojenia, jednocześnie dając tak wiele możliwości. A jedną z rzeczy, które dzięki niemu możesz wykonywać jest obsługa wyrażeń regularnych.

W dalszej części tego artykułu pragnę wprowadzić Cię do obsługi wyrażeń regularnych w obrębie JavaScript. Pokażę, jak wykorzystać obiekt String do podstawowych operacji porównywania i zamiany wzorca, które są tylko częścią możliwości tego obiektu. Następnie będzie wprowadzenie do obiektu RegExp, który umożliwia tworzenie nieco bardziej wydajnego i przydatnego kodu służącego do kontroli danych wejściowych po stronie przeglądarki. Tak więc, zapraszam dalej, nawet jeśli jesteś "Prawdziwym programistą" (lub próbujesz być jednym z nich), a na pewno znajdziesz tu coś ciekawego.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (1)
zamiana nietypowych znaków
Niedziela 01 Kwiecień 2007 11:46:19 am - Fixer <piskomd_at_poczta.onet.pl>

a jak zamienić w tekście zestaw znaków typu :) lub :/ na <img src"".....?

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System