Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Rafał (Junior) Buszkiewicz
Reklama

Reklama

Wstęp do PHP

PHP (PHP Hypertext Preprocessor) jest językiem skryptów WWW, który został zaprojektowany specjalnie do rozwiązywania "problemów WWW". PHP jest łatwy do nauczenia się, ponieważ opiera się na zasadach i mechanizmach, które większość ludzi już zna. To czego nie poznałeś/łaś znajduje się na bardzo wielu stronach internetowych. Takie proste podejście do rozwiązywania problemów WWW zaowocowało ogromną liczbą użytkowników.

Język PHP został napisany przez Rasmusa Lerdorfa, chcącego poprawić funkcjonalność swojej strony WWW, czego nie mógł zaoferować serwer WWW. Wkrótce inni programiści zaczęli go pytać, czy mogą skorzystać z jego programu w swoich własnych ośrodkach WWW. W niedługim czasie zaczęto prosić go o więcej właściwości, więc (skracam tu całą historię) Rasmus, z pomocą innych, utworzył nowy język programowania, nazywany PHP/FI.

PHP3 i PHP4 są silnymi i wszechstronnymi językami, które według mnie są prostsze w użyciu, bardziej potężne i po prostu fajniejsze niż inne, oferowane na rynku, języki skryptowe WWW.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System