Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Adam (dasko) Karczmarz
Reklama

Reklama

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:

Projektowanie aplikacji w PHP. Część pierwsza.

Na rozwiązaniach typu "na odwal się" często tracimy więcej czasu niż w domyśle mieliśmy oszczędzić. To się odnosi zarówno do praktyk kodowania w PHP, jak i do każdego innego problemu. W pierwszym artykule tej serii, dowiesz się jak wykorzystywać w praktyce konwencje, które oszczędzą Ci czasu i męczarni, a dodatkowo uczynią twój kod lepszym.

Podczas tworzenia aplikacji w PHP, nie trudno o wspomniane rozwiązanie ";na odwal się"; -; ubogo napisane, nie nadające się do ponownego użycia. Biorąc pod uwagę, że PHP jest zwykle wykorzystywany w niedużych projektach, projektanci mogą usprawiedliwić niską jakość swojego kodu tym, że prawdopodobnie nigdy nie wrócą już do projektu i nie mają zamiaru wykorzystania ponownie napisanego kodu. Pozostaje pytanie: jeśli już coś robimy, czemu nie możemy tego zrobić dobrze?

Paradygmat w tym przypadku zawiera sporo prawdy z kilku powodów. Po pierwsze, jeśli piszesz już dobrze, na pewno znajdziesz coś do ponownego użytku w swoim kodzie. Po drugie, wymagania się zmieniają -; kod prawdopodobnie będzie wymagał modyfikacji i konserwacji. Może to Ty będziesz tego dokonywał, może ktoś inny -; oczywiście będzie to miało sens tylko w przypadku dobrze napisanego kodu -; w przeciwnym razie lepiej zacząć od nowa. Intencją tego artykułu jest przedstawienie kilku najważniejszych, prostych, niskopoziomowych zasad pisania dobrego kodu w PHP.

Pierwsza konwencja, którą omówimy, dotyczy struktury i bezpieczeństwa związanego z nazewnictwem systemu plików. Potem dowiemy się o zasadach nazywania funkcji i zmiennych, zagnieżdżaniu i kilku innych. Pod koniec omówimy jeszcze kilka konwencji dotyczących programowania w PHP, tym razem dotyczących m. in. spójności i wydajności. Na początek, chciałbym jednak dać wam do zrozumienia, że rozwiązania zawarte w tym artykule nie są jedynymi poprawnymi, aczkolwiek są sprawdzone i udowodniły nieraz krótki czas tworzenia i modyfikowania aplikacji.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (3)
Gdzie reszta ???
Czwartek 20 Wrzesień 2007 2:31:33 pm - break

No i co czuwa ktoś nad tym działem, gdzie jest reszta, wiem jest link do strony po angielsku ale przydało by sie po polsku

?
Sobota 28 Październik 2006 1:11:06 pm - michauo

jest tylko wstęp do czesci pierwszej, jak dostac sie dalej ?

brakuje?
Sobota 28 Październik 2006 1:07:01 pm - michauo

No dobrze, a gdzie pozostała część artykułu ?

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System