Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Marcin (tiraeth) Chwedziak
Reklama

Reklama

PHP 4. Tworzenie stron WWW. AEwiczenia praktyczne

Seria ćwiczenia praktyczne przypadła mi do gustu, wszystkie zagadnienia opisane są w przystępny i prosty język. Książka ta świetnie wprowadza w świat PHP wyjaśniając, krok po kroku, sposób działania języka.

Na samym początku książki, autor (Andrzej Kierzkowski), porównuję języki typu Client-Side (działających po stronie klienta) oraz Server-Side (działających na serwerze). Następnym krokiem jaki opisuje pan Kierzkowski przy nauce PHP jest odpowiedni serwer - jest nawet opis instalacji serwera na komputerze domowym! Książka w swoich przykładach dot. bazy danych wykorzystuje MySQL, popularnego konkurenta niezawodnego PostgreSQL (książka).

W kolejnym rozdziale poznajemy "Podstawy PHP", zaznajamia nas z pojęciami zmiennej, stałej, operatora, pętli itd. by na końcu wyjaśnić nam działanie "złożonych struktur danych - tablice i hasze". Później (rozdział 4!) uczymy się pobierania i przekazywania danych, począwszy od formularza, przechodząc przez cookies, sesje, obsługę plików i kończąc na bazie danych.

Następnie zostaje nam oswojona biblioteka graficzna GD/GD2. Pozwala nam to na tworzenie różnego rodzaju wykresów i kratek, rzucając kolorami jak farbą z pędzla! Wyjaśniane są tutaj poszczególne funkcje (nie wszystkie ale większość niezbędnych).

Ostatni rozdział "Trudniejsze zadania webmasterskie" to część dla wszystkich tych, którym nie obce są pojęcia zmiennej czy tablicy. Dostajemy zadanie do rozwiązania a na następnej stronie jest rozwiązanie - ciekawy sposób na sprawdzenie swoich umiejętności.

Polecam tą książkę, sam się z niej uczyłem PHP. Nie posiada ona informacji o programowaniu obiektowym, klasach, używania Content-type ale dla początkujących jest to idealna książka.

Nakład książki jest wyczerpany, ale można ją kupić np. na Allegro. Istnieje także możliwość skorzystania z "Druk na żądanie" ale cena wtedy będzie większa

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System