Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
Spis treści

Spis treści

O autorze

O autorze

Mateusz (Mateo) Boguś

Jestem zaangażowany w życie php.pl od niedawna. Zajmuje się recenzowaniem książek. Programuje w PHP od ponad dwóch lat, ostatnio pracuję również z językiem C#.

W wolnych chwilach gram na gitarze (elektryczna/akustyczna/klasyczna).

Reklama

Reklama

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:

PHP4 od podstaw

"PHP4 od podstaw" jest tytułem przeznaczonym dla początkujących webmasterów, którzy pragną stworzyć swój wymarzony, dynamiczny serwis internetowy. Napisana bardzo przystępnie i zrozumiale, lecz to nie wszystko. Jednak jak większość podręczników dotyczących PHP - ten również wymaga znajomości języka HTML. Zapraszam zatem do przeczytania poniższego artykułu.

Jak sam tytuł wskazuje, podręcznik gliwickiego wydawnictwa dotyczy PHP w wersji 4, zatem ocena nieznacznie uległa obniżeniu - wszak "na tapecie" jest teraz PHP oznaczone numerkiem 5. Mimo to książka otrzymała bardzo wysokie noty - opisano w niej bardzo dokładnie funkcje oraz składnie języka wymagane do utworzenia niezbyt skomplikowanego projektu. Pętle, funkcje, wyrażenia warunkowe, opis operacji na liczbach i znakach oraz programowanie obiektowe nie może znaczyć nic innego, jak tylko doskonaly zakup dla użytkowników sieci chcących nauczyć się tego jakże przyjemnego języka skryptowego jakim jest HyperText Preprocesor. Jak już wcześniej wspomniałem - książka zawiera dokładny rozdział poświęcony klasom i obiektom w/w języka, napisany prostym ale jak skutecznym językiem. Nie będzie problemem zastosowanie obiektów w swoich serwisach internetowych. Co ciekawe, w kilku rozdziałach autorzy traktują o wykorzystaniu baz danych typu MySQL. Później podręcznik pomaga wykorzystać poznane zagadnienia budując skrypt subskrypcji oraz katalog adresów URL. Nie jest on najtańszą propozycją na rynku, lecz jest chyba jednym z najpopularniejszych podręczników.

Ale w końcu najważniejsza jest zawartość, a tą "PHP4 od podstaw" jest wstanie zaimponować. Mnogość oraz rozbieżność poruszanych tematów jest wstanie pomóc nierzadko również profesjonalistom. Warto wspomnieć o dodatkowych tabelach na końcu książki, w których znajdziemy najczęściej stosowane i najpopularniejsze funkcje zaimplementowane w języku PHP w wersji 4. Bardzo to pomaga, a dodatkowo funkcje podzielono na kategorię: Funkcje Baz Danych, Obsługa systemu plików, operacje na tablicach, łańcuchach znaków i liczbach oraz wiele więcej. Nie można pominąć przecież skorowidza, który jest naturalnie również bardzo dobry.

Dzieło literackie, jakim niewątpliwie jest "PHP4 od Podstaw" zasługuję na dużą piątkę z plusem - jakość treści, dodatki na końcu książki, mnogość przykładów z życia wziętych oraz opisanie pracy z obiektami, klasami oraz bazami danych MySQL to najważniejsze argumenty, który każdy początkujący webmaster szukający nowych rozwiązań powinien rozważyć przed kupnem tytułu traktującego w swojej treści o programowaniu w języku skryptowym, jakim jest PHP.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System