Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Zend Framework 1.5

Od kilku minut, po wielu miesiącach prac mamy kolejną wersje jednego z najpopularniejszych ostatnio frameworków. Tyma razem programiści bardzo się postarali serwując nam szereg nowych komponentów, wiele poprawek oraz udoskonaleń. Wraz z nowa wersją odświeżona została również sama witryna Zend Frameworka.

Dzięki dwóm nowym 'zabawkom' - Zend_Form oraz Zend_Layout - tworzenie aplikacji stało się jeszcze prostsze. Obecnie obsługa, generowanie i przetwarzanie formularzy to przyjemna i szybka praca, a po zastosowaniu layoutów oraz nowych placeholderów, helperów widoku oraz akcji tworzenie szablonów nawet z różnym kontekstem (html, xml, json) to bajka.

Inne nowości to kolejne webserwisy (Nirvanix, Technorati, SlideShare), obsługa UTF-8 w plikach PDF, nowe adaptery autoryzacji (Infocard, OpenID, LDAP) i inne.

Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (1)
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Moje spostrzeżenia
Poniedziałek 17 Marzec 2008 3:48:04 pm - batman

Dopiero od niedawna zacząłem zabawę z ZF, więc różnic pewnie nie zauważę, mam jednak kilka uwag odnośnie Zend_Form i Zend_Layout.
Zend_Form nie do końca ułatwia tworzenie formularzy. Fakt, przy odrobinie wysiłku można stworzyć w krótkim czasie większość formularzy. Jednak zanim dojdzie się do etapu łatwego tworzenia formularzy trzeba się nieco namęczyć, by odpowiednio zmodyfikować dekoratory.
Zend_Layout rzeczywiście bardzo usprawnia pracę, jednak nie potrafię ustawić osobnych layoutów dla różnych modułów. Wszystkie layouty trzymam w jednym katalogu, co nie wygląda zbyt ładnie ;) (ale nie przeszkadza w pracy).

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System