Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

SDJ 07/2008

W lipcowym numerze Software Developer's Journal tematem przewodnim jest Symfony i Propel. Aż trzy artykuły przedstawiają model pisania aplikacji zwany Symfony-way. Przede wszystkim poznajemy Propel, jako warstwę obsługi baz danych w Symfony. Zdobyta wiedza przyda się w następnym artykule poświęconym generowaniu kodu w Symfony. Autor pokaże w jaki sposób, bez pisanie nawet jednej linijki kodu można stworzyć panel administracyjny zarządzający artykułami w bazie danych.

Trzeci artykuł jest poświęcony testom jednostkowym w Symfony przy użyciu wbudowanego frameworka o nazwie Lime. Poza teorią i prostymi przykładami testów, z tekstu można dowiedzieć się, jak przetestować cały model danych z użyciem pluginu sfModelTestPlugin.

Jeśli nie wiesz, czy wybór Symfony jako narzędzia pracy jest słuszny, polecam lekturę lipcowego SDJ. Na dołączonej płycie znajdziemy oczywiście wszystkie pliki źródłowe omówionych w numerze, a także źródła Symfony i Propela. Artykuły zostały okraszone screencastami z tworzenia backendu w admin generatorze, budowania modelu w propelu, a także pisania własnych pluginów dla Symfony.

To oczywiście nie wszystkie artykuły. Biblioteką miesiąca została biblioteka Java obsługująca Google Data API. Dowiesz się, czym jest GData API, jak pobrać i jak modyfikować dane na serwerze korzystając z jej interfejsu.W artykule TestNG vs. JUnit znajdziesz porównanie dwóch narzędzi do testowania jednostkowego dla języka Java.

Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System