Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

php solutions Nr 4/2007

Kolejny numer naszego podstawowego czasopisma o PHP już w kioskach! Głównym tematem numeru 4/2007 jest Python kontra PHP - Alternatywne rozwiązanie?

Python jest prezentowany w przyjemny do czytania sposób - analizy w kontekście PHP. Artykuł opisuje podstawy w/w języka oraz porównuje dwa frameworki: Django kontra Pylons. W prosty sposób dowiemy sie najważniejszych rzeczy jak łączenie z bazą danych, konstrukcje modelu aplikacji, dopasowanie adresów URL, tworzenie szablonów oraz wiele innych.

Sporą rzesze osób zainteresuje artykuł na temat integracji systemów autoryzacji użytkownika w eZ Publish - bardzo często dostawałem maile z prośbą o wyjaśnienie mechanizmu jaki używamy w naszym wortalu. Dzięki temu artykułowi można poznać podstawy architektury tego doskonałego CMSa.

Kolejnymi tematami poruszanymi w magazynie to dla początkujących: Agavi - budujemy wydajne aplikacje oraz dla zaawansowanych CakePHP - znaczniki Tags i Tag clouds. Ten ostatni to nic innego jak bardzo rozpowszechniona w ostatnich czasach chmura znaczników.

Następną pozycją w tym samym dziale jest opis frameworka PHP - Prado, gdzie również dowiemy się jak z jego pomocą stworzyć prostą księgę gości w AJAX-ie.

Inne ciekawe artykuły godne uwagi to:

  • osCommerce - w sposób prosty i przejrzysty pokaże Ci, jak zmienić domyślny wygląd sklepu osCommerce
  • Aplikacje www - opisuje sposób wykorzystania buforowania aplikacji www.
  • PDF - jak przygotować bibliotekę do pracy oraz utworzyć dokumenty PDF i wypełniać je.
  • PostNuke - prezentuje zasady działania PostNuke.

Oczywiście jak co wydanie do czasopisma dołączony jest krążek CD zawierający dodatkowe materiały do artykułów, multimedialny kurs MySQL oraz film pokazujący proces instalacji i konfiguracji sklepu osCommerce.

Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System