Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Magazyn PHP Solutions
Reklama

Reklama

Testowanie modułów z użyciem frameworka SimpleTest

Błędów nie da się uniknąć - wie to każdy programista. Testowanie aplikacji i wyszukiwanie w niej dziur nie należy zaś do przyjemności i może przyprawić o ból głowy. Na szczęście istnieje TDD: technika umożliwiająca wyeliminowanie większości błędów na długo, zanim program trafi do użytkownika.

?ródło: PHP Solutions www.phpsolmag.org

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o konieczności gruntownego przetestowania każdej aplikacji przed jej wypuszczeniem na rynek. Niestety, w praktyce często pośpiech i zbliżające się terminy sprawiają, że zaniedbujemy ten istotny proces. Efekty są łatwe do przewidzenia: dodatkowa praca nad łataniem dziur, bezustanne narzekania użytkowników i opóźnienia w pracach nad następnymi projektami. Takiego scenariusza możemy jednak bardzo łatwo uniknąć, testując program od początku jego projektowania.

Co powinieneś wiedzieć...

Powinieneś znać zasady programowania obiektowego (OOP).

Co obiecujemy...

Po przeczytaniu artykułu będziesz wiedział na czym polega technika programowania sterowanego testami (ang. Test Driven Development - TDD) i jak ją efektywnie wykorzystać przy użyciu frameworka SimpleTest.

W SIECI
  1. http://simpletest.sourceforge.net - strona główna projektuSimpleTest
  2. https://sourceforge.net/projects/simpletest - archiwaSimpleTest do pobrania
  3. http://phpunit.sourceforge.net - strony projektu PHPUnit
  4. http://www.eclipse.org - witryna środowiska Eclipse
Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (1)
Usrapwnienia wizualne
Niedziela 15 Styczeń 2006 12:35:06 pm - aztech <scrabblewroclaw_at_op.pl>

Proponowałbym podlinkowanie wszystkich odnośników pojawiających (część jest, część natomiast nie - konrketnie w części artukułu: SimpleTest + Eclipse). Proponowałbym także wprowadzić podlinkowania do listingów (myślę, że to byłaby dobra praktyka dla wszystkich artykułów - szalenie ułatwia czytanie), ale tak aby przenosiły w miejsce listingu a nie tylko na stronę, gdzie znajduje się listing (a href="strona.html#name").
Można by w sumie też zrobić highlighting najważniejszych terminów, nazw klas, nazw funkcji (ale niekoniecznie, jeśli miałoby to zaciemnić artykuł).
P.S. Artykuł ciekawy. Z racji, że nigdy nie używałem SimpleTest, a zamierzam się nim pobawić po przeczytaniu artykułu, postaram się napisać wkrótce opinię, na ile sam artykuł pomaga w bezproblemowe (problemowe :D) wejście w SimpleTest

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System